kosciol-nmp-in-ara-coeli4) Kaplica P. Jezusa, posadzka mozaikowa. 5) Kaplica ś. Mateusza, obraz robił Muziano. 6) Kaplica ś. Piotra z Alkantary, rzeźby są Michała Maille. 7) Kaplica ś. Diego, (w klasztorze jest cela w której mieszkał). Za tą kaplicą jest sień prowadząca na drugą stronę góry Kapitolu, w tej sieni pomnik jenerała Salazzo. 8) Kaplica św. Paschalisa Baylon. 9) Kaplica ś. Fr. z Asyżu, obraz malował Treiisano. Tutaj są grobowce matki, ojca i brata Honoriusza IV papieża. Pomniki z XIII wieku, wedle rysunku Giotta wykonał Augustyn z Sienny. Na starożytnym sarkofagu są płaskorzeźby przedstawiające ucztę Bachusa. 10) Kaplica ś. Hoży z Witorbo. Jest tu starożytny obrazek mozaikowy Matki Boskiej, i 11) kaplica Najśw. Sakramentu. Lewa nawa boczna od wielkich drzwi. 1) Kaplica Aiepok. Poczęcia. 2) Kaplica żłóbka Pańskiego. Oprócz obrazu Przemienienia zrobionego przez Hier. Sicciolante jest jeszcze tak zwane Dzieciątko Jezus. Santissimo Bambino. W XVI wieku jakiś zakonnik z tutejszego klasztoru miał te figurkę wyrzeźbić z drzewa z Oliwnego ogrodu. Figurka ta ma 60 centymetrów wysokości, ubrana w białą atłasową sukienkę, ozdobioną perłami.

Od Bożego Narodzenia aż do Trzech Króli urządzają w tej kaplicy rodzaj Jasełek, a tę figurkę umieszczają leżącą na słomie. Przed kaplicą jest urządzone wzniesienie a nad nimi dzieci Rzymian wszystkich stanów wobec rodziców i licznych widzów deklamują oracye, wiersze i dialogi odnoszące się do Bożego Narodzenia. Te mowy zaczynają się o 4 ej godzinie po południu. W Trzech Króli o godzinie w pół do czwartej są nieszpory, procesja i błogosławieństwo dzieciątkiem; po czym zamykają kaplicę i otwierają tylko na prośbę ustnie wniesiona do miejscowej zakrystii, za co się nic nie daje. Osoby bardzo chore mają wielkie nabożeństwo do tego Dzieciątka i po przyjęciu Sakramentów śś., sprowadzają Santissimo Bambino. Do przewiezienia jest kareta umyślna, a zakonnik wiozący je, wypuszcza z okien karety końce atłasowych ozdób, które lud rzymski widząc, z szacunkiem klęka na ulicy.

Kaplica ś. Antoniego z Padupy. Rzymianie mają wielkie nabożeństwo dla tego świętego. Na sklepieniu są freski Mikołaja Pesaro. 4) Kaplica ś. Anny. 5) Kaplica ś. Pawła, obraz robił Muziano.