Hiszpania i jej atrakcje turystyczne

Hiszpania i jej atrakcje turystyczne

Za sprawą tanich linii lotniczych Polacy od ponad dekady mają możliwość podróżować niedrogo, do dowolnych krajów Europy i nie tylko. Początek wiosny to najlepszy moment na planowanie wakacji, ceny bowiem są jeszcze bardzo atrakcyjne. Jeśli nie wiesz, gdzie się w tym roku wybrać, powinieneś wziąć pod uwagę Barcelonę, jedno z najpiękniejszych miejsc na całym kontynencie.

 

 

Niezapomniana wycieczka do Hiszpanii

Jeżeli twoja wycieczka do Hiszpanii zostanie odpowiednio zorganizowana, z pewnością nie wydasz na nią zbyt wiele pieniędzy. Tanie bilety lotnicze do Barcelony można znaleźć już za 200 złotych w obie strony, jednak trzeba rezerwować je jak najszybciej. Wiele osób bowiem pragnie odwiedzić to piękne miasto a liczba miejsc jest ograniczona. Aby oszczędzić jeszcze więcej środków na tą podróż, możesz spokojnie zrezygnować z wykupowania bagażu rejestrowanego. W przypadku krótkiej, tygodniowej przeprawy starczy ci bezpłatny bagaż podręczny.


Wybierając się do Barcelony w ciemno, z pewnością zastanawiasz się, jakie atrakcje turystyczne będzie mieć ona do zaproponowania. Na szczęście, jest t miasto w którym nie sposób się nudzić. Przede wszystkim znana jest z wspaniałych budowli zaprojektowanych przez Antoniego Gaudiego. Architekt ten w swoich pracach stworzył nowy wymiar sztuki, łącząc styl kataloński z gotyckimi wpływami. Największą popularnością cieszy się nieukończona Bazylika Sagrada Familia, będąca symbolem całej Barcelony. jednak atrakcje turystyczne w mieście nie ograniczają się do architektury. Również osoby lubiące sport znajdą tutaj coś dla siebie. W końcu na terenie Barcelony miała miejsce przed laty olimpiada, dlatego do dziś można zwiedzać powstały na tą okazję kompleks sportowy. Znajdziemy w mieście także całą galerię poświęcona twórczości jednego z najwybitniejszych malarzy regionu, Picassa.

Wycieczka do Hiszpanii to bardzo dobry pomysł na urlop, szczególnie jeśli nie byłeś jeszcze w Barcelonie. Ta wspaniała metropolia spodoba się nawet najbardziej wymagającemu turyście, nie tylko ze względu na piękna architekturę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *