bazylika-sw-piotraPo lewej ręce: 12. Statua świętego Benedykta przez Montanti’ego; 13. Statua świętej Franciszki Rzymianki przez Galtiego; 14. Statua świętego Alfonsa Liguori przez Teneraniego; 15. Statua świętego Franciszka z Assyżu przez Monaldi.

W krzyżownicy zaczynając od konfesjonału polskiego: 16. Statua świętego Piotra Hiolasco przez Valle; 17. Statua świętego Jana Bożego przez Valle.

Na przeciwko od konfesionału illiryjskiego: 18. Statua świętego Norberta przez Cavaceppiego; 19. Statuła świętej Julianny deFalconieri przez Campilego; 20. Statua świętego Angoli Mericio przez Galti’ego.

Po drugiej stronie grobu świętego Piotra w krzyżownicy: 21. Statua świętego Kajetana przez Monaldiego; 22. Statuła świętego Hieronima przez Emilianiego; 23. Statuła świętego Brunona przez Slodtza; 24. Statua świętego Józefa Kala przez Spinozzi’ego.

Zakrystia ś. Piotra, do której prowadzi piękny przedsionek wybudowana jest przez Piusa VI i składa się z trzech części. 1. Zakrystia wspólna, jest to wielka sala ośmiokątna, ozdobiona ośmioma kolumnami z szarego marmuru pochodzącymi z Villi Adryana z TivoIi.