Wycieczka do Rzymu – czy warto?

Rzym atrakcje zabytki i ciekawe miejsca

Zbliża się lato, czyli najlepsza pora na wycieczki do atrakcyjnych kurortów turystycznych. Jak za każdym razem, trzeba będzie podjąć decyzję, dokąd i na jak długo pojechać. Można też zastanawiać się, czy dobrym wyborem będzie skorzystanie z oferty biura podróży, czy może zorganizowanie wycieczki we własnym zakresie.

Z reguły najistotniejszą kwestią pozostaje cel podróży. Pozostając na terenie Europy, można pomyśleć na przykład o jednej z kolebek kultury europejskiej, czyli Rzymie. Co ciekawe, wycieczka do Rzymu może trwać dzień, a może być rozciągnięta w czasie na całe wakacje lub dłuższy urlop. Najlepiej będzie wybrać się tam w chłodniejszych okresach lata, bo temperatury bywają wysokie i ciężko będzie przebywać cały dzień pod gołym niebem.

 

 

Co warto zobaczyć w Rzymie ?

Miasto jest naprawdę pełne atrakcji, więc żeby chcieć obejrzeć wszystkie dostępne piękne miejsca takie jak Plac Wenecki, trzeba byłoby poświęcić dużo więcej czasu niż zwykły urlop. Można jednak skupić się na najbardziej reprezentacyjnych i najbardziej znanych atrakcjach. Wiele z nich to obiekty sakralne lub elementy dawno temu używane przez przodków dzisiejszych Rzymian. Na pewno nie można przejść obojętnie obok Koloseum. Charakterystyczna sylwetka tego zabytku jest znana osobom z całego świata. Obecnie Koloseum znajduje się w częściowej ruinie, ale i tak wygląda monumentalnie. Wszyscy przybywający do Rzymu turyści pędzą tam jak najszybciej, dlatego też dobrze jest zaplanować pobyt z wyprzedzeniem. Z podobnych, pamiętających dawną świetność miasta miejsc, poleca się obejrzenie Palatynu oraz Forum Romanum. Ciągle kwitnie tu życie i w dzień czy w nocy nie brakuje zwiedzających z całego świata. Przechodząc wśród obiektów, z których część jest poważnie nadgryziona zębem czasu, warto zatrzymać się na chwilę w celu zadumy nad mijającymi wiekami.

Inne godne polecenia atrakcje turystyczne Rzymu to na przykład Muzeum Watykańskie – nie jest to typowe muzeum, ale obszar, który gromadzi wiele najstarszych i najbardziej efektownych zabytkowych obiektów, w tym Kaplicę Sykstyńską. Zwiedzanie muzeum można zaplanować na upalny dzień lub czas, w którym pogoda nie dopisuje, ale nie zawsze da się wtedy wszystko obejrzeć. W miejscach zadaszonych nie brakuje fascynujących dzieł sztuki ze starożytności, które po dziś onieśmielają rozmachem i urodą. Do Muzeum kolejki są równie duże jak do Koloseum, warto więc pamiętać o wcześniejszej rezerwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *